Golden Lotus Hotel özel olarak hazırladığımız benzersiz ve sıcak bir ortama sahip Spa salonumuz tam bir şifa, odaklanma ve rahatlama merkezi niteliğindedir. Özel olarak seçilmiş personelimizin her biri alanlarının en iyileri arasındadırlar. Amacımız size şehrin karmaşasını unutturarak yenilenmenizi ve tazelenmenizi sağlamaktır.

Türk hamamında, göbek taşı üstünde ipek kese ile cilt ölü deriden arındırılarak, gözenekler açılır ve temizlenir. Daha sonra uygulanacak bakımlar için cilt hazır hale getirilir. Kesenin yanında isteğe bağlı olarak Türk Kahvesi ve Hindistan cevizi ile de peeling işlemi yapılmaktadır. Hamam sonrası temizlenen cilde özel yağlarla masaj yapılarak cilt nemlendirilir. Böylece kendinizi dinlenmiş ve yenilenmiş hisedersiniz. Klasik masaj dışında kırk çeşit masaj ve vücut bakımlarımızdan dilediğinizi seçip kendinizi şımartabilirsiniz.

Özel esansiyel yağlarla yapılan ‘aroma terapi masajıyla’ hem bedeninizi hem de ruhunuzu dinlendirebilir, çikolata, bal ve meyve masajlarıyla cildinizi besleyebilir, ayurveda (hint masajı), sıcak taş terapisi ve reflexology masajlarıyla sağlığınıza geri kavuşabilirsiniz.

Profesyonel  Alman ve Fransız cilt bakım markalarının bulunduğu güzellik ve cilt bakım salonumuzda cilt, el ve ayak bakımlarınız yaptırabilirsiniz.

Ayrıca sauna, buhar odası ve fitness salonumuzdan faydalanabilirsiniz.

Geleneksel Türk hamamında kese ile deri üzerinde ölü hücrelerin atılarak deri gözeneklerinin açılması ve derinin rahat solunum yapmasını sağlamak ardından yapılan köpük masajı ile de kasların gevşetilmesi ve toksinlerin atılaması için yapılan özgün ve mistik bir bakımdır.

Dünyada en yaygın olarak kullanılan masajdır.Tüm masaj manüplasyonlarının toplandığı,teknik olarak geniş bir yelpazeye sahip ve kaslar üzerine derin etkisi olan bir masaj uygulamasıdır.

Tüm vücuda aromatik esanslarla birlikte kişi üzerine uyarıcı manüplasyonlar kullanılmadan şiddet ve tonusu düşük ahenk içinde, kişiyi hem dinlendirmek hem de psikolojik rahatlık sağlamak için yapılan bir masajdır.

Kişinin üzerindeki negatif etkiyi almak için sadece geniş kas grubuna ( Bacağın arka tarafı ve sırt kısmına ) yapılan uyarıcı manüplasyonlar kullanılmayan rahatlatıcı bir masajdır.

Ayak taban altında bulunan iç organlara bağlantılı sinir noktalarına etki ederek iç organlarla sinir noktaları arasındaki meridyenleri duyarlı hale getirmek için yapılan bir kültürel masajdır.

Spor aktiviteleri öncesinde, sonrasında ve arasında uygulanan, sert biraz daha kendine özgü manüplasyonlarla, dolaşım düzenleyici ve yorgunluğu giderici bir masajdır.

Genellikle bayanlarda deri altında portakal kabuğu şeklinde oluşan yağ tabakalarının yakılması için daha çok problemli bölgelerde yoğunlaşılarak, uygun manüplasyonların seçilmesiyle yapılan bir masajdır.

Lenf düğümlerinin açılmasıyla vücutta oluşan toksin ve ödemleri venöz kanalları yardımıyla lenf düğümlerine, düşük şiddetli manüplasyonlarla taşınması için yapılan bir masajdır.

Vücudun belirli bir bölgesine genellikle de sırta uygulanan bölgesel, rahatlatıcı bir masajdır.

İki terapistin bir vücut üzerinde dört elle derinsel uyarı ve uyarıcı manüplasyonlar kullanmadan aromatik yağlarla senkronize bir tarzda kişiyi dinlendirmek için uygulanan mistik bir masaj.

Sıcak ve soğuk volkanik taşlarla vücudun belirli bölgelerine gerek sabit gerekse manuplasyonlarla yapılan ruhu ve bedeni rahatlatmaya yönelik holistic,mistik masajdır.

Modern bir jakuzi diyebiliriz. Ayak taban altlarından, bacak altlarından, bacak yanlarından, sırttan ve kollardan olmak üzere sürekli veya lokal olarak hava vererek kişi vücuduna etki eden bir bakım.

Kelime anlamı olarak (Ayur) yaşam ve (Veda) bilgi, yani yaşam bilgisi demektir. Amaçları hayatı uzatmak, mükemmel sağlığı yaratmak ve hastalıkları, bozuklukları vücuttan uzaklaştırmaktır. Ayurveda’nın esas önemli noktalarından biri de insanı, beden ve zihinle bir bütün olarak görmesidir. Ve onun tüm unsurlarını bir arada uyumlu ve dengede tutmaya çalışmasıdır.

Suyla tedavi yöntemi olarak bilinen bu uygulama; soğuk suyun enerji verici özelliği sıcak suyun ise vücudu rahatlatan özelliği kullanılarak jakuzi ortamında yapılan terapi yöntemidir.

Farklı vücut maskeleri uygulanarak yapılan terapi yöntemidir.

Misafirlerimiz hakkımızda ne söyledi?Misafir Düşünceleri